wz
Stará hasičská zbrojnice

zpět na - hasičská zbrojnice

zpět na hlavní stránku

Byla postavena jako první hasičská zbrojnice v obci a sloužit se v ní začalo už roku 1895. Budova sestávala z garáže, malého skladu pohonných hmot, klubovny, WC a kotelny, jež slouží pro vytápění objektu. Součástí objektu je také věž která sloužila a dodnes ještě slouží k sušení hadic použitých u požáru a jako parkovací místo pro vozík přívěsné přenosné stříkačky PPS 12. Roku 2004 došlo ke koupi budovy nové hasičské zbrojnice (naproti té z obrázku) a začalo se i s modernizací staré budovy.
Ze skladu PHM byla vybudována kompresorovna (místnost pro plnění vzduchových lahví k dýchacímu přístroji SATURN), z klubovny se stala posilovna s celkem dostatečným vybavením a sklad výstroje jednotky. Garáž v budově
slouží jako prakovací místo pro rychlý zásahový automobil jednotky, odkládací místo pro motor k vodnímu člunu a také funguje jako sklad náhradních hadic jednotky spolu se zásobárnou PHM. Budova je sice malá ale spolu s novou hasičskou zbrojnicí perfektně zajišťuje bezchybný chod jednotky a díky posilovně i dobrý fyzický stav členů jednotky, kteří ji pravidelně navštěvují.
další obrázky objektu naleznete v sekci galerie